Počet návštev

Návštev/čitanosť článkov :
348828

Chovná stanica ORAVA DREAM vznikla v júli 2006 a nachádza sa na severe Slovenska, v čarokrásnom kraji Orava, ktorá je súčasťou názvu našej chovnej stanice. Bývame v obci Liesek v blízkosti Oravskej priehrady, kde trávime všetky voľné chvíľky spolu s našimi havinami.

 

CINDY bola naša prvá havinka, ktorú som dostala od manžela k narodeninám. Dva roky hľadania a čakania zmizli v momente, keď sa otvorili dvere na chate uja Maláska a vybehli štyri nezbedné šteniatka. To najmenšie sa mi hneď zavesilo na nohavicu a ja som odrazu presne vedela, že práve táto slečna bude tretí člen našej domácnosti. S CINDY sme úspešne prešli výstavami, skúškami a uchovnením.
Dňa 11. januára 2007 sa Cinduška stala pyšnou maminou troch úžasných šteniatok – Astry, Aily a Axy. Naše prvé dve šteniatka si našli nový domov a naša domácnosť sa rozrástla o malú fenečku  AXYNKU. Axyna vyrástla do krásy a presadila sa aj na výstavnom poli, postupne dosiahla tituly Junior Champion SK, Champion SK, Grandchampion SK a Champion PL. Úspešne absolvovala pracovnú skúšku SHOJ a stala sa chovnou fenou. Spolu so Cindy mali ešte ďalšie štyri vrhy, z ktorých šteniatka robia radosť svojim novým majiteľom tohto úžasného plemena.
Od roku 2010 sme prerušili chovnú činnosť našej chovnej stanice z rodinných a zdravotných dôvodov. V tom čase nás navždy opustila naša prvá fenka Cindy. Na konci roku 2017 sme sa rozhodli pokračovať v aktívnom chove a doviezli sme si novú posilu do našej chovnej stanice - mladú fenečku Waltzing Matilda Onyx Moravia alias Betty vo farbe červenej - žíhanej z úspešnej chovnej stanice v Čechách - Onyx Moravia. Dúfame, že sa Bettyna nestratí na výstavnom ani pracovnom poli a že spolu s ňou a Axynou prežijeme veľa krásnych spoločných chvíľ.

 

Diana Fedorová

 

Kontakt na nás

Diana a Peter FEDOR
Západ 1142/27-35
027 12 Liesek, SR
email : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
web : www.dream.orava.sk
tel. : +421 907 889 641

Robia nám radosť ...

ORAVA DREAM

Chovná stanica s jazvečíkmi. Chováme jazvečíky hladkosrsté, trpasličie/králičie vo farbe čiernej s pálením, hnedej s pálením, červené a žíhané.
Chovná stanica ORAVA DREAM vznikla v júli 2006 a nachádza sa na severe Slovenska, v čarokrásnom kraji Orava, ktorá je súčasťou názvu našej chovnej stanice. Bývame v obci Liesek v blízkosti Oravskej priehrady, kde trávime všetky voľné chvíľky spolu s našimi havinami. 

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.